Filma dhe Seriale me titra shqip - ShikoSeriale.pro

Video Sources 1650 Views

  • Player 1player-seriale.online
  • Player 2dood.ws
  • Player 3dood.ws
The Last Duel (2021)

The Last Duel (2021)

Oct. 14, 2021
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Kalorësit Jean de Carrouges, i cili e akuzon mikun e tij Jacques LeGris për përdhunimin e bashkëshortes së tij, Marguerite de Carrouges. Për ta vendosur këtë mosmarrëveshje, Mbreti Charles VI, i urdhëron dy burrat të dalin në dyluftim, me ç’rast personi që shpëton i gjallë do të shpallet fitues sipas vullnetit të Zotit.

Projekti bazohet në librin e vitit 2004 të autorit Eric Jager, “A True Story of Trial by Combat in Medieval France”.

 

The Last Duel (2021) me titra shqip

Instagram   Facebook   ShikoSeriale

IMDb Rating 7.7

Director

Director

Cast

Similar titles

Harriet (2019)
My Grandfather’s People (2011)
Troop Zero (2019)
The Age of Adaline (2015)
A Twelve-Year Night (2018)
Bull (2019) HD
Leaving Las Vegas (1995) HD
Cuck (2019) +18
The Mauritanian (2021)
Butterflies (2018)
Out Stealing Horses (2019)
The Song of Names (2019) HD

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published